marketingowy-harpagan.pl

W jubilerstwie jest dużo firm. Co mają wspólnego? Przede wszystkim surowce, które wybierają do wytwarzania swoich wyrobów, ale również czym dodatkami je ozdabiają. W tym wpisie skupimy się na te drugie. Dokonamy ich podziału i trochę opiszemy.

Kryształki Swarovskiego – pozostają z reguły produkowane minii ołowiowej, a prościej ze szkła ołowiowego. Designerzy z reguły używają go w tańszych modelach srebrnej biżuterii. Takie szkło generalnie charakteryzuje się wyższym współczynnikiem załamania światła. Pozostaje także nieznacznie gęstsze od szkła nam znanego. Wiodącym wytwórcą takiego szkła pozostaje zagraniczna marka Swarovski.

Cyrkonia |to} drugi z reguły używany element ozdobny. Samą cyrkonię tworzy się w pełni w fabrykach. Pozostaje niebywale krucha, ponadto można ją zgodnie z marzeniami farbować. W branży jubilerskiej sama cyrkonia jest krótko, krystalizuje się w bardzo wysokiej temperaturze. Jej główną cnotą jest niewysoka wartość.

Szlachetne Kamienie – najdroższe spośród kamieni upiękniających biżuterię. Wyróżniamy ich na świecie naprawdę wiele. Jednak dziś skupimy się na tych najistotniejszych.

Szmaragdy {to| szlachetna wersja berylu. Dla laików, jest on oliwkowy. Cieszy się uznaniem złotników oraz pasjonatów. Jest niezwykle gęsty, ale także kruchy.

Rubiny są prawie najpiękniejszym kamieniem, ponadto przynależą do gatunku korundów. Słynnąe swojej twardości 9/10, najpopularniejsze rubiny pozostają krwistoczerwone w ich nierzadko możemy zaobserwować rozszczepienie barwy.

Szafiry – niezmiennie są bardzo doceniane w złotnictwie. Symilarnie jak szafiry należą do rodziny korundów. Najczęściej są niebieskie. Znaczna ilość fabrykantów produkuje go chemicznie.

Diamenty na ich temat można opowiadać stosunkowo krótko. Są najmniej sprężyste z naturalnych skał oraz również najdroższe.

Wymieniliśmy główne wykończenia wykorzystywane do dekorowania wyrobów złotniczych. Nie zapominajmy, że odróżniamy ich świecie zdecydowanie więcej.

Marketingowy Harpagan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.